Dom maklerski ING Pułtusk

Artykuł miesiąca mazowieckie

Że wszystek spośród nas jednak raz miał do postępowania z Netflixem. Jest wówczas bowiem jedna spośród najpopularniejszych firm, jaka udziela nam dostęp do filmów oraz seriali właśnie w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze prace filmowe i telewizyjne, trudni się również produkcją własnych filmów oraz seriali. Łatwo więc wywnioskować, że teraz usługi Netflixa widoczne są na całkowitym świecie.


Dom maklerski ING Przysucha

W kwietniu minionego roku, firma posiadała aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na całkowitym świecie, tym jedynym kapitalizacja jej obejmowała ponad 186 milionów dolarów.

Jak ujawnia się historia Netflixa?

Otóż dużo spośród nas, platforma Netflix skupia się ze kreatywnością i innowacyjnością na kształt młodego start-upu. Nie kilka jednak, firma ta jest na zbytu już z ponad 22 lat, natomiast na indywidualnym początku istniała wówczas zaledwie niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Oczywiście z jednego początku spółka prezentowała się dość nowatorskim modelem biznesowym, który wsparty istniała na technologiach nowych lub płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił gwałtowny wzrost nazwy i rozbudowanie jej role o różnorodne usługi strumieniowania filmów oraz seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła być własne produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Przysucha

Od tego okresu Netflixa zanotował najdynamiczniejszy wzrost w naszej historii. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, lub więcej niż wszystka inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był właścicielem dla ponad 7000 pracowników. Nic zatem dziwnego, że imprezy tej firmy są wyjątkowo kuszące dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, lecz więcej i straty

Netflix istniał również jest firmą, która kumuluje się głównie na odpowiednich jakościowo serialach i instytucjach. Nie kilka ale tego rodzaju strategia dała firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu stanowiło aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać i stale rosnąca konkurencja na aktualnym rynku. Bowiem o starty w sektora VOD walczą też tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy tenże Apple.
Dom maklerski ING Przysucha

Reklama

To dziś Amazon umieszcza się istnieć najniebezpieczniejszym konkurentem i ryzykiem dla Netflixa. W współczesnym roku był on aż 97 milionów płacących subskrybentów, a taż Amazon podobnie jak Netflix również daje swoje autorskie produkcje, które zajmują się uznaniem oglądających. Na różnym miejscu plasuje się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on lecz wciąż wzwyż, by zawładnąć światowym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który choć nie wydaje si być szerokim zagrożeniem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Przysucha

Nie kilka jednak, nie można zapominać o tym, że na zbytu VOD jest też całkiem duże grono mniejszych firm i platform, które są na starcie bardzo długiej podróże do ostatniego, by być się prawdziwymi potentatami. Aczkolwiek nie są one wstanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Udziały w sektora

Netflix również w Europie jak również postawa nią jest bezapelacyjnym liderem, w odniesieniu do całkowitego rynku VOD. Według dany z USA, możemy wywnioskować, że w 2019 roku tworzył on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% udziału w sektora, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy powiedzieć, że najważniejszy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na zbytu VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był tylko 36 % udziałów. Posiłkując się danymi z Europy, możemy stwierdzić, że i rynek VOD pytany jest przez Netflixa, jaki w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % startów w lokalnym rynku VOD.

Kiedy ważna zdobyć akcje Netflixa?

By uzyskać akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na jakąś spośród niewielu możliwości. Po pierwsze, najnaturalniejszym systemem jest znacznie się na obrót akcji firmy na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem naszego domu maklerskiego. Inną z dróg jest z zmiany zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy inwestorem a maklerem. Jednak kontrakty CFD dostarczają nam też bezpośrednią, natomiast tym jedynym wyłączną ekspozycję na akcje Netflixa, a także możliwość inwestowania z dźwignią, co jest dokładne dla wielu inwestorów. Trzecią propozycją jest kup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zająć się:

ETF technologicznym, jaki w prostym sklepie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Także w ETF technologicznym często znajdziemy także akcje zagranicznych spółek jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który zajmuje w sobie spółki medialne i przyjemne. Warto dodać, że to tak w niniejszym ETFie największy udział mają racja akcje Netflixa, a prócz tego potrafimy wyszukać w nim akcje takich spółek jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Przysucha

EFT można zakupić przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie przedstawia prostej reakcji na badanie czy inwestowanie w Netflixa jest ciepłe bądź też nie. Należy wziąć pod uwagę efekty i zadłużenie spółki, lecz też to, że istnieje ona światowym potentatem zaś jej stałej pracy na zbytu VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Przysucha

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments