Czego nie robić przed treningiem?

Trener personalny Ruciane-Nida

Prasóweczki

Postanowiłaś, że z obecnie będziesz regularnie i dobrze ćwiczyć? Chcesz by przyniosło Ciż to akurat taki efekt jak zaplanowałaś, tylko nie do tyłu wiesz co jeszcze robisz źle oraz co warto poprawić? Zobacz swoją listę, która określi Ci punkt wykonania i pomoże szybciej osiągnąć założone cele.

Trener personalny Elbląg

1. Nie spożywaj przed treningiem

Dla wielu istnieje więc czysta zasada, ale zaufaj mi, niejedna osoba wpływa na utrzymania fitness z dużym brzuchem. Bez znaczenia jest, czy zjesz wartościowy posiłek czy kebaba. W indywidualnym natomiast innym przypadku bardzo prawdopodobne jest, że odczujesz duży dyskomfort – zacznie boleć Cię brzuch, będziesz miała wzdęcia, obciążysz układ pokarmowy, który nie strawi jedzenia. Poczujesz senność i zmęczenie i możliwe, że przerwiesz trening. Żelazną regułą jest, by po posiłku odczekać przynajmniej 2 godziny i tylko potem udać się na siłownię. Powracając do kebaba, pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, że ciężkostrawne posiłki są jeszcze dużo szkodliwy nacisk na system, szczególnie jeżeli zależysz utrzymać lub wyrobić formę czy zrzucić zbędne kilogramy.

Zobacz również impact factor

Trener personalny Elbląg

2. Nie wykorzystuj z sauny

Sauna przed treningiem może wykazać się za wielkim obciążeniem dla organizmu, szczególnie dla serca i związku krwionośnego. Po pierwsze po saunie przeważnie jesteśmy odwodnione oraz po rozwiązaniu z niej wymagamy dokładnie przywrócić system do normalności. Ruch w takim goszczenie nie będzie wydajny oraz może spowodować bardzo słabego niż dobrego.

Po drugie sauna rozluźnia mięśnie, a podczas ćwiczeń zależy nam, by stanowiły one napięte. Stąd jeszcze dużo wystawić na wielką rozgrzewkę, zamiast na saunę.

3. Nie pij alkoholu

Kolejny punkt, który dla większości może ujawniać się wręcz śmieszny – na wesele. Są natomiast osoby przyjeżdżające na siłownię po pewnym bądź dwóch piwach. Nie mowa tutaj o upojeniu alkoholowym, a tylko o niskiej ilości alkoholu we natury, jaka może przydać się do kontuzji. Pogorszy pracę układu ruchu, krążenia i nerwowego. Jeżeli więc dzisiejsze popołudnie spędziłaś ze szklanką piwa lub kieliszkiem wina, odpuść trening. A faktycznie nie spowoduje Ci zamierzonych rezultatów.

4. Przygotuj się na wysiłek

Trener personalny Elbląg

Przed lekarstwem na siłownię, zrób się i tak spakuj torbę. Weź ze sobą wystarczającą ilość wody, klapki i ręcznik pod prysznic oraz ręcznik, który będziesz brała na indywidualnej siłowni. Nie strać jeszcze o bezpiecznym i niekrępującym stroju. Buty treningowe damskie to obowiązek, jeżeli zależysz uniknąć kontuzji. Pamiętaj też o gumce do włosów oraz zegarku sportowym monitorującym Twój wysiłek. Wyśpij się, zjedz wartościowy posiłek, odczekaj wystarczającą ilość czasu oraz do dzieła! Zrób normalny trening!

Trener personalny Elbląg

zobacz również Czego nie robić przed treningiem?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments