Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Promocja i Reklama

Wykaz forów Rodzaje składek i po co TO Ubezpieczenie zdrowotne 8,75 % podstawy wymiaru

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Prowadząc własną firmę lub kiedy jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, jesteśmy zobowiązani do odprowadzania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Są to narzucone odgórnie składki, które odprowadzać powinien każdy zatrudniony na umowę obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do zakładu ubezpieczeń czyli ZUS korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy szpital,klinikę,lekarza przypadku wizyty u lekarza, pobycie na zwolnieniu itp. Ale obywatele, którzy wyjątkowo dbają o własne swoje zdrowie oraz wygodę leczenia, mają jeszcze kolejne rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat w zastraszającym tempie rozpoczynają działalność przedsiębiorstwa, które proponują dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu uzupełniające ubezpieczenie sfinansuje nam podwyższony standard hospitalizacji medycznej leczenia, zmniejszony czas oczekiwania na poradę u lekarza, a także dają możliwość skorzystania z odpłatnych zwolnień zdrowotnych.

Wartości tego rodzaju świadczeń nie są zbytnio wygórowane. Standardowe polisy rozpoczynają się od 140 zł netto jak widać nie jest to zbyt pokaźny koszt a w chwili nieprzewidzianego wypadku ekspresowo może okazać się, że były to świetnie zainwestowane oszczędności Należy więc chwilę zastanowić się nad tego typu dodatkiem do ubezpieczenia. Takie ubezpieczenie okazać się bardzo ważne w przypadku gdy utracimy zdolność do wykonywania zawodu i pracy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments